Dziękujemy mieszkańcom Przemkowa za czynny udział w zbieraniu nakrętek dla potrzebujących dzieci z terenu Gminy Przemków.

Inicjatywa, której pomysłodawcą był Burmistrza Przemkowa Jerzy Szczupak, przyjęła się w Przemkowie i już troje dzieci z terenu naszej gminy zostało obdarowane zebranymi nakrętkami, które po przekazaniu firmie recyklingowej zasiliły budżet potrzebujących rodzin.

Przypominamy, że do pojemników na nakrętki można wrzucać nakrętki od wody, napojów, mleka, środków czystości. Dwa czerwone, metalowe kosze w kształcie serca stoją na targowisku przy Biedronce oraz na os. Huta przy sklepie DINO. Zbieranie nakrętek do serca to połączenie dobrego z pożytecznym – dbałość o ekologię, podnoszenie świadomości prawidłowej segregacji odpadów, a jednocześnie niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Pozbywając się zbędnych, zalegających w domu nakrętek rozwijamy właściwe nawyki związane z selekcjonowaniem odpadów, a tym samym budujemy poczucia odpowiedzialności za ochronę przyrody.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dedykowana jest dzieciom z terenu naszej gminy, które potrzebują pomocy. Systematycznie dwa pełne kosze nakrętek przeznaczamy dla rodziny jednego dziecka.

NAKRĘćmy się na pomoc!!!