Kacper Waśko i Gabriel Bokacz trafili pod skrzydła profesjonalnej drużyny baseballowej Barons Wrocław, aby móc rozwijać swój talent. Umiejętność gry w baseball wyróżnia uczniów przemkowskiej szkoły podstawowej na tle innych szkół w regionie. Ta nietypowa dyscyplina, której korzenie sięgają XIX wieku, rozpowszechniana jest wśród dzieci i młodzieży dzięki wieloletniemu trenerowi drużyn szkolnych pani Ewie Skrypak.

Drużyna Waleczni Przemków na swoim koncie ma liczne sukcesy m.in. I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Miejskiej Górce 2017. Szkoła bierze również udział w realizacji projektu PLAY BALL Klubu Sportowego Baseball Wrocław, który otrzymał na ten cel wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W ramach projektu odbywają się rozgrywki drużyn z całego województwa. Przemkowscy Waleczni w ostatnim turnieju finałowym zostali najlepszą drużyną na Dolnym Śląsku.

Dwaj wychowankowie pani Ewy Skrypak trafili pod skrzydła profesjonalnej drużyny baseballowej Barons Wrocław, aby móc rozwijać swój talent. Kacper Waśko i Gabriel Bokacz, bo o nich mowa, wykorzystali swoją szansę i w długi weekend majowy reprezentowali Polskę podczas PONY European Zone Championships U14 w Pradze.