Bezpłatne konsultacje, wykłady i rozmowy ze specjalistami – Centrum Formacji Rodziny z Lubina, Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” i KGHM Polska Miedź S.A. zapraszają mieszkańców Zagłębia Miedziowego do udziału w Tygodniu Walki z Depresją. To kolejne z serii wydarzeń prospołecznych i prozdrowotnych skierowanych do mieszkańców regionu, w które angażuje się Spółka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: samorządy Zagłębia Miedziowego, w tym  Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, i Wojewoda Dolnośląski.

Harmonogram wydarzenia Tydzień Walki z Depresją znajdziesz tutaj.

II Tydzień Walki z Depresją potrwa od 21 do 28 lutego w Zagłębiu Miedziowym. Ze względu na ograniczenia pandemiczne wydarzenia odbędą się online. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.kghm.com/depresja uczestnicy będą mogli wysłuchać m.in. psychologów i terapeutów zajmujących się depresją. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Anna Mazurkiewicz ze Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” podkreśla, że zainteresowani mieszkańcy będą również mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które stacjonarnie będą się odbywać w Lubinie i Głogowie. Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji.

KGHM od lat prowadzi prospołeczne działania w Zagłębiu Miedziowym, w tym m.in. program EKO-Zdrowie, którego głównym przesłaniem jest profilaktyka zdrowotna i promocja aktywnego stylu życia. Projekty prozdrowotne w ramach programu kierowane są do jak największej liczby odbiorców w różnym przedziale wiekowym. Na działania składają się m.in. cykliczne zajęcia nordic walking dla dorosłych czy lekcje nauki pływania dla dzieci.

Szczegóły wydarzenia:
www.kghm.com/depresja
www.cfrlubin.pl/depresja
www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja