26 marca 2024 r. w sali Przemkowskiego Ośrodka Kultury, Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak wręczył 11 parom odznaczenia „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W czasie uroczystego spotkania listy gratulacyjne wraz z odznaczeniami wręczono Państwu:

– Danucie i Kazimierzowi Rybickim,
– Katarzynie i Irysławowi Nowak,
– Józefie i Stefanowi Żerebeckim,
– Zenonie i Janowi Susfał,
– Emilii i Andrzejowi Piotrowskim,
– Marii i Andrzejowi Lisowskim,
– Teresie i Mikołajowi Kowalewicz,
– Elżbiecie i Zbigniewowi Kaczmarek,
– Juliannie i Stanisławowi Baran,
– Krystynie i Janowi Suchockim,
– Czesławie i Franciszkowi Kozłowskim.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach – specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O odznaczenia takie dla Jubilatów wystąpił Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak. Wręczając Jubilatom odznaczenia życzył długich i jeszcze piękniejszych wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnym szacunku.

Dla Jubilatów zaśpiewała Angelika Maszczak, która doborem repertuaru i wykonaniem wzruszyła wszystkich obecnych na uroczystości.

Takie jubileusze są zarówno dowodem zrozumienia istoty związku małżeńskiego jak i doskonałym przykładem dla młodych pokoleń. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.