VI Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP o puchar Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka za nami. W zawodach, 30 kwietnia br., udział wzięło 13 drużyn OSP – Przemków, Jakubowo Lubińskie, Piotrowice, Radwanice, Rokitki, Serby, Warta Bolesławiecka, Nowe Miasteczko, Parchów, Szklary Dolne, Nowa Kuźnia, Smardzów, Leszno Górne, Gromadka oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Przemkowa i Parchowa. Frekwencja dopisała, na co z całą pewnością wpływ miała także piękna, słoneczna pogoda.

Nadrzędnym celem zawodów była zbiórka pieniędzy na leczenie 16-letniej Leny Turały z Przemkowa. Dzięki hojności sponsorów i wszystkich darczyńców udało się zebrać ponad 18 623,20 zł! Cała kwota została przekazana na rehabilitację Lenki. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli zbiórkę serdecznie dziękujemy!

W trakcie turnieju na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Przygotowano stoisko z losami, można było wygrać koszulkę zawodniczki BC Polkowice Weroniki Telengi z podpisami całej drużyny V-ce mistrzów Polski 2022/2023. Dla najmłodszych kibiców przygotowano dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy.

W tym roku na stadion przybyła duża grupa motocyklistów z Przemkowa i okolic. Podczas turnieju swoje stoiska zaprezentowały Grupa Eksploracyjna Legion, Nadleśnictwo Przemków, Grupa PIT BIKE JUNIOR, Przemkowski Ośrodek Kultury i Biblioteka, Policja, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji z Przemkowa, Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku. Była wojskowa grochówka, kiełbaska z grilla, ciasta dostarczone przez wszystkich chętnych, którzy chcieli wesprzeć akcję, kawa i herbata.

To już 6. edycja turnieju, która po raz kolejny zintegrowała przemkowską społeczność. Już dziś zapraszamy na turniej w przyszłym roku.

Pełna fotorelacja na stronie: https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/polkowice/42008-strazacy-zagrali-dla-lenki-foto