W odpowiedzi na bardzo pozytywny odbiór inicjatywy Zarządcy z utworzeniem wypożyczalni narzędzi ogrodowych informujemy, że Zarządca cmentarzy komunalnych w Gminie Przemków – Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, uruchomił kolejny bezpłatny i ogólnodostępny punkt na cmentarzu komunalnym w Wysokiej.
Dzięki niemu, odwiedzający groby bliskich, będą mogli zadbać o nie za pomocą dostępnego na miejscu wyposażenia, co ułatwi pielęgnację grobów i terenu wokół nich.

Narzędzia nie zostały zabezpieczone i są udostępnione dla każdego, dlatego w imieniu Zarządcy prosimy, aby po zakończeniu użytkowania sprzęt wrócił na swoje miejsce, aby jak najwięcej odwiedzających cmentarz mogło z niego skorzystać.
Oprócz wypożyczenia narzędzi ogrodowych, w punkcie tym można również zostawić używane i niezniszczone znicze, które zostaną ponownie wykorzystane przez inne osoby.
Nie wyrzucając znicza do kosza i dając mu drugie życie nie tylko chronimy środowisko, ale również pomagamy osobom w trudnej sytuacji materialnej.
Z uwagi na duże zainteresowanie pomysłem opiekunów grobów Zarządca utworzył podobne punkty na cmentarzach komunalnych w Przemkowie, Jakubowie Lubińskim, Krępie oraz w Wysokiej.